WINNERS

 

FULL DISTANCE

MALE ELITE

LASTNAME FIRSTNAME TEAM SWIM BIKE RUN TOTAL
1 MACASIEB ARLAND 00:36:37 02:20:34 01:42:18 04:39:29
2 CLARABAL ELMO EQUICREDIT 00:45:55 02:32:18 01:27:42 04:45:55
3 EYAO CHRISTOPHER TRI S.O.S 00:48:10 02:21:16 01:37:05 04:46:31



FEMALE OPEN

LASTNAME FIRSTNAME TEAM SWIM BIKE RUN TOTAL
1 TAN ROCHELLE REUBEN 00:44:19 02:58:45 02:00:54 05:43:58
2 JOPSON AMALE 00:44:20 03:08:24 01:52:07 05:44:51
3 BACUS SHERLYN ANNE 00:56:07 02:49:28 02:12:20 05:57:55



MALE 18-24

LASTNAME FIRSTNAME TEAM SWIM BIKE RUN TOTAL
1 VILLOCINO PETER TRI-SOS 00:41:44 02:28:35 01:48:44 04:59:03
2 VILLANUEVA CHRISTIAN LLOYD TAGGHAP 00:57:13 02:48:20 02:16:36 06:02:09



MALE 25-29

LASTNAME FIRSTNAME TEAM SWIM BIKE RUN TOTAL
1 SIOS-E RALPH MARTIN TAGGHAP/EQUICREDIT 00:42:08 02:26:59 01:44:40 04:53:47
2 LIM KRISTIANE GLENDALE TEAM NFYNEAT 00:42:05 02:28:36 01:57:14 05:07:55
3 FERNIZ JOHNNY II TRIBOHOL 00:50:11 02:40:04 02:14:13 05:44:28



MALE 30-34

LASTNAME FIRSTNAME TEAM SWIM BIKE RUN TOTAL
1 SAJULGA FELIPE III TRI.BU 00:41:49 02:30:49 01:30:32 04:43:10
2 CABAHUG KRISTIAN EQUICREDIT 00:47:03 02:40:00 01:45:34 05:12:37
3 LIM JOSE MERDINO REBORN 00:47:48 02:36:23 01:52:48 05:16:59



MALE 35-39

LASTNAME FIRSTNAME TEAM SWIM BIKE RUN TOTAL
1 SANCHEZ EUGENE FISH 18 00:41:18 02:29:06 02:00:15 05:10:39
2 SOLANA RITCHE IAN 00:47:01 02:35:16 01:55:42 05:17:59
3 CHINALPAN ANDREW JR 7 11 ROX 00:46:34 02:28:16 02:13:01 05:27:51



MALE 40-44

LASTNAME FIRSTNAME TEAM SWIM BIKE RUN TOTAL
1 SOGOC FERDINAND CDO-TRI 00:42:23 02:32:06 01:40:10 04:54:39
2 TRASMONTE TRINO TRICORE 00:47:04 02:39:26 01:59:36 05:26:06
3 ANGELES JR LEONARDO NO TEAM 00:50:50 02:52:37 02:01:54 05:45:21



MALE 45-49

LASTNAME FIRSTNAME TEAM SWIM BIKE RUN TOTAL
1 TAN REY JOHN RMR 01:00:09 02:43:37 01:51:13 05:34:59
2 CLIMACO DAN 00:56:08 02:35:36 02:16:16 05:48:00
3 COLMENARES TENGGOY REBORN 00:50:12 02:40:05 02:17:53 05:48:10



MALE 50-54

LASTNAME FIRSTNAME TEAM SWIM BIKE RUN TOTAL
1 GUIDICELLI GIANLUCA REBORN 00:53:53 02:45:22 02:09:29 05:48:44



RELAY

TEAM SWIM BIKE RUN TOTAL
1 TRIBOHOL 00:41:56 02:26:47 01:26:38 04:35:21
2 RMR CDO 00:44:59 02:32:52 01:32:53 04:50:44
3 TEAM ALANO 00:49:28 02:35:37 01:32:47 04:57:52



RELAY MEMBER LIST
1. TRIBOHOL
         BARTOLATA, KIM ZIAN
         BERNIDO, IAN
         TORREON, GLECERIO
2. RMR  CDO
         DEDOYCO, PAUL
         PARANTAR, RONALD
3. TEAM ALANO
         ALANO, GOLDA
         LOPEZ, FELIX
         OVAS, FIDEL JR.


HALF DISTANCE

MALE OPEN

LASTNAME FIRSTNAME TEAM SWIM BIKE RUN TOTAL
1 GUIDICELLI MATTEO REBORN 00:20:32 01:50:24 00:56:24 03:07:20
2 CANEDO JUNGGIE 00:18:43 01:56:12 01:03:24 03:18:19
3 LOOT LUIS VICENTE NON 00:24:11 01:53:16 01:06:43 03:24:10



FEMALE OPEN

LASTNAME FIRSTNAME TEAM SWIM BIKE RUN TOTAL
1 VILLACIN LOUIE FLAME IT 00:23:34 01:57:50 01:05:28 03:26:52
2 COLMENARES MERLY REBORN 00:30:29 02:06:50 01:09:27 03:46:46
3 SALIMBANGON MAY NADINE CLS PROPERTIES 00:27:38 02:12:51 01:10:08 03:50:37


RELAY (TABUELAN LOCALS)
1. Barangay POBLACION  - 3:18:39
2. Barangay TABUNOK  - 3:18:51
3. Barangay MARAVILLA - 3:20:57